Warning: The magic method Illdy_Entry_Meta_Output::__wakeup() must have public visibility in /home/bcrage/domains/bctaurage.lt/public_html/wp-content/themes/illdy/inc/components/entry-meta/class-illdy-entry-meta-output.php on line 161

Warning: The magic method Illdy_Author_Box_Output::__wakeup() must have public visibility in /home/bcrage/domains/bctaurage.lt/public_html/wp-content/themes/illdy/inc/components/author-box/class-illdy-author-box-output.php on line 50

Warning: The magic method Illdy_Related_Posts_Output::__wakeup() must have public visibility in /home/bcrage/domains/bctaurage.lt/public_html/wp-content/themes/illdy/inc/components/related-posts/class-illdy-related-posts-output.php on line 65
Pirmieji A diviziono išbandymai – Tauragės "Tauragė"

Naujas sezonas, naujas treneris, daug naujų žaidėjų, bei nauja lyga. Į aukštesnį lygį žengėme su dideliu noru, bei šiek tiek nerimo. Tai visiškai natūralu, kadangi patekome į trečiąją pagal stiprumą Lietuvos krepšinio lygą ir teko pasitempti visose srityse. Organizacine prasme sunkumų jei ir iškilo, juos greitai sprendėme. Tuo tarpu sportine, sezonas prasidėjo ne visiškai planuotai.

Ignas Juškevičius

Paskutinėse pasirengimo etapo rungtynėse traumą patyrė itin džiugiai sutiktas, Tauragėje jau rungtyniavęs ir su komanda šiltus santykius visą pažinties laiką palaikęs Ignas Juškevičius. Pirminės daktarų prognozės viltis išvysti Igną rungtyniaujantį nukėlė į 2019 metus. Tačiau atlikus papildomus tyrimus, bei papildomas konsultacijas, bei šiek tiek patobulinus reabilitacijos laikotarpį, nutiko geri dalykai. Lapkričio mėnesio pabaigoje pradėjęs aktyvųjį reabilitacijos etapą, jau po poros savaičių Ignas prisijungė prie komandos ne pilna jėga treniruotėse, o gruodžio 14-ąją ir debiutavo RKL A divizione. Ir nors po ilgos pertraukos pirmose rungtynėse jautėsi visiškai ne savas aikštelėje, tačiau dar po savaitės jau siautė aikštelėje ir pridarė itin daug problemų tiek Akmenės ekipai, tiek lyderiams – “Raseiniams”. Džiugu, kad į komandos atsidavimą kuo greičiau pastatyti Igną ant kojų, pastarasis atsakė dar didesniu noru sugrįžti ir tik dėka paties milžiniško užsispyrimo ir darbo, savo sugrįžimu pradžiugino visą komandą gerokai anksčiau.

Sezono pradžioje netekus vieno svarbiausių savo žaidėjų, nuotaikos nebuvo pačios geriausios, tačiau noras laimėti niekur nedingo. Ir nors pirmasis savaitgalis nebuvo itin vykęs – komanda patyrė du pralaimėjimus. Nusileista buvo lygos senbuviams, bei vieniems lyderių – “Omegos” ir Plungės “Olimpo” komandoms. Po to sekę du savaitgaliai buvo puikūs. Namie įveikta Kelmės komanda, kuri mus praėjusiais metais eliminavo B diviziono pusfinalyje. Šiose rungtynėse mūsų ekipos sudėtį papildė aukštaūgis kaunietis – Lukas Tumpa. Aukštesnio žmogaus paieškos buvo vykdomos jau ir anksčiau, tačiau Igno trauma prieš sezoną paskubino veiksmus. Sekančią dieną nugalėti “VDU” krepšininkai, o dar po savaitės, po atkaklios kovos, taip pat įveikti ir vieni A diviziono lyderių – “Kretingos” krepšininkai.
Kuomet atrodė, kad jau įsivažiuosime, patekome į kol kas giliausią sezono duobę. Panevėžyje pakankamai neblogai sugebėjome apsiginti nuo varžovų atakų, tačiau patys sukrapštėme vos 42 taškus. Kas būtų neblogas rezultatas dviems kėliniams, bet ne visos rungtynėms. Sekančią dieną jau Tauragėje priėmėme “LCC” krepšininkus, kuriuos buvome įveikę pasiruošimo etape. Po 20 žaidimo minučių pelnyti 46 taškai lyg ir signalizavo, kad rungtynės Panevėžyje buvo tiesiog atsitiktinumas, tačiau antroje pusėje vėl sugriuvome ir teko pripažinti varžovų pranašumą net 20 taškų skirtumų.
O duobės dugną galop pasiekėme dar po savaitės, vėl Tauragėje priimdami svečius iš Kauno – “Atleto” ekipą. Nuo pat rungtynių pradžios visiškai nesitvarkėme su elementariomis žaidimo situacijomis ir nors buvo blykstelėjimų, gale rungtynių teko ir vėl pripažinti varžovų pranašumą 20 taškų skirtumu.

Padėka sirgaliams

Lapkričio mėnesio pabaiga ir gruodžio pradžia suteikė galimybę komandai išsikapanoti iš pralaimėjimų duobės arba dar pabloginti savo nuotaikas ir situaciją. Rungtynėse su lygos autsaideriais, Jonavos komanda, nešvaistėme progos ir nuo pirmo kėlinio pabėgę 20 taškų į priekį, ramiai išlaikėme persvarą ir po 3 iš eilės pralaimėjimų, vėl galėjome džiaugtis pergale. Sekančią dieną laukė rimtesnis varžovas – gana sunkiai prognozuojama Biržų ekipa. Puse rungtynių vyko apylygė kova, o po ilgosios pertraukos varžovai surengė spurtą ir buvo atitolę dviženkliu skirtumu. Tačiau komandos kovingumas ir charakteris leido sugrįžti į rungtynes ir net išlyginti rezultatą, deja bet netaiklūs baudų metimai, bei netikslūs teisėjų sprendimai neleido pilnai perimti iniciatyvos ir galbūt iškovoti pergalės.

Pastarosiose dvejose rungtynėse sužibėjo puikiai prie komandos pritapęs Lukas Tumpa. Vidutiniškai 19,5 taško ir 12 atkovotų kamuolių, bei 31,5 naudingumo balo atnešė šiam žaidėjui savaitės A diviziono naudingiausio žaidėjo titulą.
Po daug nervų kainavusių ir nemažai diskusijų sukėlusių rungtynių Biržuose, laukė vėl išvyka – šįkart rungtynės vyko trenerio gimtojoje Marijampolėje. Šis faktas, ir tai kad kai kurie iš mūsų žaidėjų rungtyniauja Marijampolės krepšinio lygoje padovanojo komandai sirgalių palaikymą ir toliau nuo namų. Rungtynes pradėjome gynyba, kurią net nedovanotina būtų pavadinti skylėta. 60 taškų per du ketvirčius suvertę “Sūduvos Mantingos 2” krepšininkai galėjo pasijusti tarsi papuolę į NBA. Belieka pasidžiaugti, kad atsibudę antroje rungtynių dalyje per nepilnas 10 minučių išlyginome rezultatą, o itin atkaklioje kovoje, paskutinėmis minutėmis gerai išnaudojome savo progas ir dramatiškai paskutinėmis sekundėmis išplėšėme pirmąją pergalę išvykoje. Pergalė saldi, bet su netektimis. Po kietos varžovo pražangos nugarą susižeidė Lukas, kelį patempė komandos kapitonas Tadas, raumens trauma atsinaujino Deividui, o Vilius pasitempė petį. Tad jau sekančią dieną vykusiose rungtynėse su Ukmergės komanda, komandos treneriui Laurynui teko laviruoti gerokai sutrumpėjusia sudėtimi. Pirmosios 10 rungtynių minučių atrodė visai neblogai, tačiau vėliau pradėjus sekti žaidėjų jėgoms, iš žaidimo pasitraukus Tadui ir pasipylus netaikliems metimams, varžovai sugebėjo išlyginti žaidimą ir po atkaklios kovos 3 taškų skirtumų išsivežė pergalę iš Tauragės.

Osvaldas Braždžionis

Gruodžio mėnesiui įpusėjus, laukė dar viena nuolatos intriguojanti akistata su kaimynais iš Šilalės. Taip pat iš B diviziono persikėlusi “Lūšies” komanda šiame sezone nustebino jau ne vieną varžovą, o rungtynės Šilalėje visiems yra tikras iššūkis. O mums šios rungtynės tapo dar ypatingesnėmis, nes į komandos gretas būtent tądien sugrįžo ir Ignas. Jam, kaip ir visai komandai tai buvo tikras išbandymas. Ir nors dukart atsilikinėdami 17 taškų skirtumu sugebėjome sugrįžti į kovą ir beveik išlyginti rezultatą, deja bet pabaigoje geriau savo progas išnaudoję šilališkiai šventė pergalę.
Ignas šiose rungtynėse rungtyniavo labai epizodiškai ir tikrai neatrodė kaip vienas geriausių RKL centrų, tačiau jam užteko savaitės, kad vėl taptų visų varžovų galvos skausmu. Jau po 7 dienų Akmenėje jis buvo naudingiausias rungtynių žaidėjas, rinko savo mėgstamą dublį (18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių) ir drauge su komandos draugais nepaliko jokių vilčių “SC Grudita” ekipai.
Na ir paskutinės pirmojo rato, bei metų rungtynės. Į Tauragę atvyko net 5 praėjusių metų “Fortūnos Agavos” sudėties nariai, bei dar du žaidėjai anksčiau atstovavę Tauragės krepšinio klubą, šiemet ginantys RKL A diviziono lyderių – Raseinių “Raseinių” komandos vardą. Vos dvejas rungtynes pirmajame rate pralaimėję varžovai atvyko pilnos sudėties, tuo tarpu mūsų komandoje trūko puikias rungtynėse Akmenėje sužaidusio Osvaldo. Tris kėlinius, nors ir banguotai, bet komandai pavyko išlaikyti iniciatyvą ir netgi pirmauti šiose rungtynėse. Gaila, tačiau sėkmė pabaigoje buvo varžovų pusėje. Beveik visi Raseinių lyderio G. Butkaus metimai buvo taiklūs, o jo 15 pelnytų taškų buvo lemiamas rodiklis padėjęs Raseinių ekipai metus pabaigti pergale.

Mūsų ekipai pirmoji sezono dalis nesusiklostė taip kaip tikėtasi, tačiau nebuvo ir labai bloga. 6 pergalės ir 9 pralaimėjimai išrikiavo mus 10-12 vietoje, o nuo viršutinės lentelės dalies skiria vos vienas kitas sėkmingas savaitgalis.
Sezono pradžioje komandą į priekį vedė Rytis, vėliau iš jo estafetę perėmė Tadas, dar vėliau MVP vardo vertą savaitgalį sužaidė Lukas. Puikias rungtynes turėjo ir Mantvydas su Osvaldu. Linas puikiai vadovavo komandos žaidimui ir yra vienas daugiausiai lygoje rezultatyvių perdavimų atliekančių žaidėjų. Gerų epizodų atskirose rungtynėse įnešė kiti žaidėjai, o nuo šiol prie visų jų prisidėjus Ignui – įgavome dar daugiau netikėtumo ir jėgos. Belieka toliau tęsti pradėtus darbus ir dar daugiau treniruotis. Antrajame rate lengviau tikrai nebus, tačiau jei pavyks išvengti ligų ir traumų, rezultatai turėtų tik gerėti.

Geriausi pirmojo rato asmeniniai pasirodymai:

Taškai – Mantvydas Gečionis (29).
Atkovoti kamuoliai – Tadas Rapolavičius ir Lukas Tumpa (po 14).
Rezultatyvūs perdavimai – Linas Krivickas (15).
Perimti kamuoliai – Lukas Tumpa (5).
Blokuoti metimai – Osvaldas Braždžionis (4).
Išprovokuotos pražangos – Rytis Sasnauskas (10).
Naudingumas – Mantvydas Gečionis (36).