Po dviejų metų bendradarbiavimo, buvusiam komandos vyr. treneriui Karoliui Lendzevičiui grįžus į Raseinius gaivinti savojo miesto komandos, Fortūnai – Agavai teko ieškoti kas naujajame sezone į kovą ves Tauragės krepšininkus. Po atkaklių paieškų, pamainą radome Marijampolėje. Na gal ne visai Marijampolėje, šiuo metu labiau Kaune.

Tačiau būtent 2016-2017 metų sezonas Sūduvos – Mantingos ekipoje, kuomet Laurynas ėjo trenerio asistento pareigas, o komandoje žaidė tauragiškis Andrius Globys ir buvo tas siūlo galas kuris atvedė prie marijampoliečio kandidatūros.
Taigi džiaugiamės galėdami pristatyti Jums ir priimti į savo šeimą šį perspektyvų, jauną ir darbštų trenerį.

Iš Marijampolės kilęs, šiuo metu Kaune gyvenantis 23-ių metų strategas, į komandą ateina su nemažu žinių ir patirties bagažu. Nors tai bus pirmasis jo sezonas einant vyr. trenerio pareigas RKL lygoje, galima drąsiai teigti, kad kojų ilgai apšilinėti neteks. Trenerio asistento pareigas eidamas Laurynas dukart tapo NKL čempionu, o šiemet padirbėjo ir Lietuvos U-20 rinktinėje. Lygiagrečiai sportinei veiklai – marijampolietis užbaigė bakalauro studijas Lietuvos Sporto Universitete.
Beje vyr. trenerio pareigos Laurynui jau pažįstamos – Marijampolės krepšinio mėgėjų lygoje jo vadovaujama “Veteranų” ekipa, pusfinalyje įveikė sezono lyderius “Perlo” komandą, bei triumfavo finale ir tapo A diviziono čempionais.

Tiek Marijampolės “Sūduvos – Mantingos” klube, tiek Lietuvos U-20 vaikinų rinktinėje L. Dulinskas dirbo gerai Tauragės krepšinio fanams žinomo, prieš 16 metų su Tauragės “Bremena” LKBL čempionu tapusio, Mariaus Kiltinavičiaus asistentu. O dabar, susidėliojus įvairioms aplinkybėms, Lauryno kelias atvedė į tą patį miestą ir į tą pačią lygą.
M. Kiltinavičius paklaustas apie jaunąjį kolegą, atsiliepė tik teigiamai, pažymėdamas pastarojo darbštumą ir atsidavimą darbui.

Apie pasirinkimus, bei trenerio kelią trumpai pakalbinome ir patį Lauryną.

Laurynai, lietuviai – krepšinio tauta, su tuo viskas aišku. Bet dauguma svajojame svaidyti kamuolį į krepšį, būti Saboniais, Štombergais, Valančiūnais.. Kaip ir kodėl pasirinkai trenerio kelią?

Pats žaidžiau krepšinį nuo 1 klasės, baigiau Marijampolės žaidimų sporto mokyklą. Dar pats žaisdamas, mėgdavau viską užsirašinėti, piešti derinius, analizuoti. Mačiau, kad netapsiu krepšininku, nusprendžiau domėtis treniravimu ir “skautingu” (video analizės). Mano gimtojo miesto komanda “Sūduva-Mantinga” suteikė galimybę dalyvauti komandos veikloje ir mokytis iš patyrusių trenerių. Taip ir prasidėjo mano trenerio karjera.

NKL, Lietuvos U20 rinktinė, dabar RKL. Lyg ir laiptelis atgal, tačiau šįkart visos kortos ir atsakomybė už komandos žaidimą paties rankose. Planuotas ar labiau spontaniškas žingsnis?

Viskas buvo planuota. Manau, kad man tai žingsnis į priekį. Daug dirbau tiek sezono metu, tiek pasibaigus jam. Jaučiau, kad laikas išmėginti jėgas vyriausiojo trenerio pareigose. Labai smagu, kad komanda suteikė galimybę prisijungti jaunam treneriui.

Tavo kolega, M. Kiltinavičius prieš 16 metų su Tauragės komanda tapo RKL (tuo metu vadinosi LKBL) čempionu, o tau pačiam tai bus pirmoji pažintis su mūsų miestu?

Pažintis su pačiu Tauragės miestu man bus pirmoji. Tačiau apie krepšinio komandas NKL ir RKL lygose žinau labai daug.

Koks darbų planas laukia komandos šiame sezone? Gal numatęs kokių naujovių, kaip pavyzdžiui – meditacijos treniruotės ar pan.?

Pirmiausia reikia surinkti pilną komandos sudėtį ir pradėti ruoštis sezonui. Laukia labai daug darbo. Iš patirties žinau, kad psichologija yra vienas svarbiausių dalykų krepšinyje. Mano žinios nėra tokios gausios, kaip Mariaus. Tačiau stengsimės atkreipti ir į tai dėmesį treniruočių procese.

Dar tik pati pradžia, galima sakyti susipažinimas su lyga ir komanda, bet jau dabar akivaizdu, kad neužteksime vien vietinių žaidėjų pajėgų. Pats kiek žinome ne tik trenerio duona gyvas, bet domiesi ir atskirų žaidėjų pasirodymais, seki statistiką, analizuoji vaizdo įrašus ir pan.. Kaip manai, ar ši įvairiapusiška patirtis turės įtakos ir padės komandos formavimo etape?

Žinoma, kad padės. Turiu daug patirties žaidėjų/komandų analizavime. Ne visada galima spręsti apie žaidėją iš statistikos. Svarbu tiek žmogiškosios žaidėjo savybės, tiek fiziniai duomenys ir kitos detalės. Žaidėjų galbūt daugumos nežinau iš RKL lygos, tačiau vadovai labai man padeda, nuolat diskutuojame kaip ir kas tiktų mūsų komandai.

Taigi, startas duotas – pradedame ruoštis sezonui!